1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Zdražení u ČEZu: Podívejte se, jak vám porostou účty

Už pár týdnů je to oficiální, domácnosti, které mají smlouvu u Čezu s vázanou smlouvou, se mohou příští rok dočkat šokujícího vyúčtování. Roční faktura může být dražší o 80 až 170 %. Navíc dobré ceníky u konkurence postupně končí a budou se přibližovat na stejnou úroveň.

Příklady zdražování 

Domácnost č.1 – základní odběr panelákového typu (D02d, 1x25A, spotřeba 2MWh) – zde by roční fakturace u starších ceníků bývala kolem 12 tisíc korun. S ceníky platnými od července bude mezi 20 až 24 tisíc.

Domácnost č.2 – odběr na ohřev vody (D25d, 3x25A, spotřeba 2,5 MWh VT a 1,5 MWh NT) – tady roční vyúčtování ukazovalo cenu kolem 20 tisíce korun. Po zdražení se cena vyšplhá na 37 až 44 tisíc korun.

Domácnost č.3 – topení elektřinou tepelným čerpadlem (D57d, 3x25A, spotřeba 1 MWh VT a 10 MWh NT) – tato domácnost platila kolem 40 tisíc korun. Díky novým ceníkům bude faktura nové mezi 87 až 109 tisíci korun.

Na čem ještě záleží?

Záleží na délce smlouvy, kterou máte s dodavatelem uzavřenou. Staré smlouvy ČEZu fungovaly tak, že na jak dlouho byla smlouva sjednána, tak o stejnou délku se prodlužuje. Prolongace je ale do aktuálního ceníku, čili komu se prodlouží smlouva po 1.7.2022, bude se muset připravit na vyšší fakturu.

Článek pokračuje zde…

Zdroj: kurzy.cz