1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Můj dům, má elektrárna. Jak funguje komunitní sdílená energetika

Sdílená energetika je trend, který má pomoci ušetřit peníze i snížit emise skleníkových plynů. Redakce SZ Byznys přináší základní informace o situaci, kdy solární panely na střeše kravína nabíjejí sousedův mobilní telefon.

O komunitní energetice a sdílení elektřiny se v posledních letech hodně mluví, pro řadu lidí je tento koncept však jen obtížně představitelný. Redakce SZ Byznys nyní přináší přehled toho, jak systém funguje. Jak by měly velké solární elektrárny na střechách průmyslových hal jednou napájet okolní čtvrti, ale i jak by měly malé jednotky na střechách chat a chalup snižovat lokální emise skleníkových plynů.

Co je to komunitní energetika

Komunitní energetika funguje na principu sdílení elektřiny. Zapojit se do sdílení znamená, že domácnost, firma apod. mohou elektřinu ze svého zdroje posílat ostatním, jen ji přijímat od ostatních členů společenství, případně dělat obojí.

Článek pokračuje zde…

Zdroj: seznamzpravy.cz