1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Potvrzeno. Regulovaná část ceny elektřiny lidem od ledna zdraží o tisíce ročně

Lidé příští rok zaplatí za elektřinu při průměrné spotřebě tři megawatthodiny o necelé čtyři tisíce korun navíc. Konečné rozhodnutí o regulované části ve čtvrtek v poledne oznámil Energetický regulační úřad (ERÚ). Ti, kdo elektřinou i topí, si připlatí ještě víc.

Regulovaná část ceny elektřiny v příštím roce meziročně vzroste o 65,7 procenta, u plynu to bude 38,8 procenta. Podle ERÚ se koncové ceny oproti letošku moc nezmění díky poklesu tržních cen.

Vrátí se platby za obnovitelné zdroje, které byly od loňského října do konce letošního roku odpuštěny a platil je stát. Za každou spotřebovanou megawatthodinu to bude od ledna opět 600 Kč s DPH , takže při typické spotřebě domácnosti 3 MWh to bude znamenat 1800 Kč ročně navíc. K tomu ještě vzroste platba za distribuci a další služby, a tak celková platba za megawatthodinu naroste asi o 1300 Kč včetně DPH, při běžné spotřebě ročně o 3900 korun.

Navýšení plateb se týká všech zákazníků, tedy i těch, kteří mají fixované ceny. Cenu totiž lze zafixovat jen u silové elektřiny, na kterou má dodavatel vliv. Druhá, regulovaná část, se mění bez ohledu na uzavřenou smlouvu.

Článek pokračuje zde…

Zdroj: novinky.cz