1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Hlavatý: Za distribuci elektřiny máme zaplatit o 136 procent více než letos

Regulovaná složka ceny energií má podražit. Ministr Jozef Síkela podnikatele ubezpečoval, že zdražení nebude zásadní a cena samotného proudu naopak bude klesat. Majitel Juty Jiří Hlavatý ale zjistil, že zaplatí o 136 procent více.
Článek

Je tu zřejmě první konkrétní výpočet, o kolik si v příštím roce firmy připlatí za distribuci energií, tedy za regulovanou část celkové ceny energií. Majitel královédvorské Juty Jiří Hlavatý si o ni napsal přímo do ČEZ a propočet pro příští rok mu vyrazil dech. Za distribuci energií jeho firma zaplatí o 88 milionů – tedy 136 procent – víc než v letošním roce.

„Vláda, respektive pan ministr průmyslu Síkela v nedávných dnech mluvil o zvýšení ceny elektřiny pro příští rok řádově o jednotky procent. Nevěříme tomu, že by ministr průmyslu o takovém brutálním nárůstu 136 % dopředu nevěděl, říká v rozhovoru pro SZ Byznys šéf Juty Jiří Hlavatý.

Článek pokračuje zde…

zdroj: seznamzpravy.cz