1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Domácí solární elektrárny 5 -10 kW - Solax Power

Elektrárny s nejvyšší účinností
od oficiálního distributora pro ČR Revital Group

Popis systému a funkce

Technologie elektrárny se skládá ze 14-27 fotovoltaických panelů o výkonu 365 Wp, Solax hybridního invertorového měniče, monitoringu pomocí WIFI připojení, čtyřkvadrantního elektroměru DTSU-666, BMS,  bateriového úložiště Solax Triple Power o kapacitě  9 – 25, 2 kWh.

Bateriový systém pracuje v rozsahu 200-500 V (HV). Minimální počet baterií Li Ion, nebo LFP jsou dva kusy.
Dvojice baterií je řízena pomocí BMS (Battery Management System). Mezi největší výhody oproti ostatním modelům a výrobcům baterií jsou malé nároky na prostor, snadná instalace a bezpečný provoz, povedený design. Triple Power baterie patří v současnosti k absolutní špičce na světovém trhu.

Monitoring – Solax Hybrid Invertor, je vybaven WIFI rozhraním, které se připojí k Vaší Wifi domovní síti. Po stažení aplikace Solax monitoringu (iOS, Android, WEB) a registraci systému, máte komplexní přehled nad provozem elektrárny a celého domu. V přehledné aplikaci můžete monitorovat buď on-line, nebo uložená, naměřená data z historie zejména vyrobený výkon, spotřebovanou energii, stav baterii, spotřebovanou energii z distribuce. Vše je přehledně a graficky zobrazeno.

Ukázka monitoringu v telefonu

Aktuální instalace fotovoltaické hybridní elektrárny 5 kW, baterie Triple Power 9 kWh, Praha - Čimice
Získáte garantovanou dotaci Zajistíme “na klíč” komplexní vyřízení dotace – ZELENÁ ÚSPORÁM.

V případě osvitu fotovoltaických panelů, je vyrobená elektrická energie primárně určena pro okamžitou, přímou spotřebu domácnosti. V případě nevyužití této energie, jsou přebytky přesměrovány na dobíjení vysokonapěťové baterie Solax Triple Power.

Elektrárna nevyrábí. Nyní je domácnost  napájena z vysokonapěťové baterie Solax Triple Power s příslušnou kapacitou. Pokud dojde k vybití baterie, systém invertoru přesměruje spotřebu z distribuční sítě.

Systém domácí elektrárny Revital SET 1-3, lze nastavit do režimu
OFF-GRID (také nazýváno jako ostrovní systém).
Toto zapojení umožňuje v případě výpadku distribuční sítě napájet dům z bateriového úložiště Solax
Triple Power.
V tomto režimu je však možné napájet jen spotřebiče s nižším příkonem, nebo předem definovaný rozvod domu. V tomto režimu nelze zcela nahradit celkovou, energetickou spotřebu domu.

Jsme členem České Fotovoltaické Asociace

Popis funkce – Pokud je osvit solárních panelů, vyrobený výkon je primárně určen pro vlastní spotřebu domu. 
V případě nevyužití aktuálně vyrobeného výkonu solárními panely, je proud poskytnut pro nabíjení vysokonapěťové baterie Solax Triple Power. Může nastat i situace, kdy je baterie dobitá na 100% a dům spotřebovává jen malou část energie. V takovém případě je stále možné vyrobenou energii prodávat do distribuční sítě.
Videoukázka funkce systémuZDE

Pokud nedochází k osvitu solárních panelů, dům čerpá energii
z vysokonapěťové baterie. V případě vyčerpání kapacity baterie, systém čerpá z distribuční sítě. Avšak cílem hybridní fotovoltaické elektrárny je, aby k čerpání z distribuční sítě co nejméně.

Jestliže provoz elektrárny ukáže dlouhodobě vyšší náročnost na čerpání elektrické energie z baterie, je možné bateriové úložiště Solax Triple Power rozšířit až do maximální celkové kapacity 25,2 kWh.

Fotovoltaické panely – Podle zvoleného výkonu elektrárny, se systém Revital SET 5 – 10 kW skládá ze 14 – 27 ks monochromatických solárních panelů s vysokou účinností o výkonu 365 Wp. Tyto námi dodávané panely mají silnou ochranou vrstvu proti UV záření a mechanickému poškození. Jsou určené do těch nejnáročnějších podmínek a jejich životnost je odhadována na více než 25. let Výrobce těchto panelů je na trhu více než 35. let a jedná se o významnou státní firmu.

Režim OFF-GRID ( EPS mód) – V případě výpadku distribuce elektrické energie, je možné systém nakonfigurovat tak, že méně náročné spotřebiče lze napájet z bateriového úložiště Solax Triple Power. Tato instalace vyžaduje další navazující elektroinstalační zapojení (stykač, jištění, atd.) V případě přerušení dodávky systém automaticky přepíná na tento režim OFF-GRID. Jakmile dojde k obnově dodávky proudu, opět automaticky přepíná do běžného provozu. Instalace této funkce vyžaduje o něco rozsáhlejší elektromontážní zásah (zvláštní rozvod, stykače a navazující elektroinstalace)

Součást dodávky

Fotovoltaické panely 365 Wp5 kW 14 ks
10 kW 27 ks
Solax Hybrid X3  5 – 10 kW
HV Baterie T45 / T64 , LFP2 ks
BMS1 ks
Měřící elektroměr DTSU-666 Čtyřkvadrantní  elektroměr
Konstrukce pro panely Součástí dodávky
Příslušenství elektroinstalacejističe, kabeláž, lišty, elektro-skříně, instalační materiál, atd., dle popisu
Legislativa a dotaceprojekt, revize, legislativa distribuce, dotace nová zelená úsporám

Technické údaje

Hmotnost40 kg
Šířka650 mm
Výška453 mm
Hloubka223 mm
Typ střídačeTřífázový hybridní
MonitoringAndroid, iOS, WEB
MPP200 – 1000 V
Baterie HVTriple Power Li Ion, LFP LiFePO4
Výkon AC 5 – 10 kW5000 – 10000 W
Rozsah napětí baterie200 – 500 V
OFF-GRID / EPS MÓDANO, (doplňková montáž)
Euro účinnost97,0%

Potřebujete poradit?

Nenašli jste odpověď v naší poradně?

Zanechte nám své telefonní číslo a zavoláme vám.

| GDPR - Ochrana os. údajů

Nabízíme kompletní servis

Díky našim dlouhodobým zkušenostem v energetice jako takové, nabízíme komplexní poradenství v oblasti využití a úspor energií jak pro domácnosti tak i podniky.
Vyhodnotíme nejefektivnější řešení hospodaření, výroby a úspor. Máme bohaté zkušenosti ve stavebnictví. Disponujeme kvalitním týmem lidí i technickým zázemím.

Díky našim dlouhodobým zkušenostem v energetice jako takové, nabízíme komplexní poradenství v oblasti využití a úspor energií jak pro domácnosti tak i podniky.
Vyhodnotíme nejefektivnější řešení hospodaření, výroby a úspor. Máme bohaté zkušenosti ve stavebnictví. Disponujeme kvalitním týmem lidí i technickým zázemím.

Naše firma disponuje několika montážními týmy zkušených a odborných pracovníků, ale také spolupracujeme formou subdodavatelství v případě velkých realizací (průmyslové elektrárny). Montáže probíhají převážně v české republice, ale také slovensku i rakousku.

Obsah accordion

Zajistíme komplexní vyhodnocení stávajícího solárního systému (energetický audit) a na základě toho, navrhneme jeho případné rozšíření, renovaci solárních panelů, nebo možnou nástavbu systému.

S vývojem ve fotovoltaickém oboru jsou dnes starší systémy panelů i solárních měničů o několik generací překonány. V oblasti aktuálních solárních trendů se náš tým pracovníků orientuje. Pravidelně navštěvujeme veletrhy v nejrůznějších částech světa a úzce kooperujeme s výrobci zejména v Číně, Taiwanu a Jižní Korei.

Zajišťujeme záruční i pozáruční servis na námi instalovaných zařízeních. Našim zákazníkům jsme trvale k dispozici a po domluvě jsme připraveni operativně řešit záruční i pozáruční servis.

Vzhledem k technickým možnostem vzdálené diagnostiky zařízení, dokážeme již v prvotní situaci určit o jaký problém, závadu se jedná.
Úzce spolupracujeme s výrobcem zařízení, který se s námi podílí na záruční i pozáruční vzdálené diagnostice.
Po předchozí domluvě, provádíme našim zákazníkům pravidelnou revizi solárního systému, případnou údržbu a diagnostiku.

Nezávazná poptávka

jsem firma / živnostníkjsem koncový zákazník

| GDPR - Ochrana os. údajů