1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Zateplení domu, fotovoltaika či tepelné čerpadlo ušetří desetitisíce ročně

Energetická krize v Evropě nebude podle mnoha odborníků trvat pouze tuto zimu, ale kvůli napjatým dodávkám plynu minimálně i tu další. I proto dávají v dnešní době úspory s dlouhodobým efektem, i přes vyšší náklady na jejich realizaci, smysl. V případě rodinných domů jde o zateplení včetně nových oken či získávání energie ze slunce.

„Pokud dům dobře zateplíte, snížíte spotřebu energie na vytápění o dvě třetiny i víc. A to můžou být až desítky tisíc korun ročně,“ uvádí na svých webových stránkách v sekci poradenství energetický dodavatel E.ON.

Zateplit dům se vyplatí i částečně. Pokud tedy domácnost nemá dostatek finančních prostředků na celý dům, může zateplit aspoň stropy nebo střechu. U té dochází ke snížení energetické spotřeby až o 20 procent.

V rámci dlouhodobých úpor mají nemalý vliv také okna a dveře. Těmi starými může z domu unikat až 40 procent tepla. Pokud si však domácnost nemůže nová okna dovolit, doporučuje se během zimy alespoň okna utěsnit, například pomocí silikonových pásků.

článek pokračuje zde…

zdroj: novinky.cz