1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Jednodušší pořízení střešních fotovoltaik? Na zdánlivě nekonfliktní návrh se snesla kritika z řady stran

Ministerstvo průmyslu a obchodu chtělo s pomocí další bleskové novely energetického zákona usnadnit výstavbu střešních solárních elektráren. Zdánlivě nekonfliktní návrh, který by se měl líbit všem, však strhl lavinu připomínek i nesouvisejících návrhů změn v legislativě. To může schválení novely zkomplikovat.

Ministerský návrh novely energetického zákona je poměrně stručný. Malé obnovitelné zdroje do výkonu 50 kilowattů, zaměřené na pokrytí spotřeby elektřiny u svého majitele (v praxi se jedná hlavně o střešní fotovoltaiku) bude možné stavět bez licence k výrobě elektřiny od Energetického regulačního úřadu. Dnes platí hranice 10 kilowattů, větší energetické zdroje lze provozovat jen s licencí.

S návrhem je spojena také novela stavebního zákona, která už nadále pro malé obnovitelné zdroje do stejného limitu nevyžaduje rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas. Pokud se jedná o součást stavby, která nezasahuje do nosných konstrukcí stavby a nemění se způsob užívání stavby, tak nebude nutné stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu.

Článek pokračuje zde…

Zdroj: Ekonomický deník