1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Solax X3 hybird

Domácí solární elektrárny 5 -10 kW – Solax Power

Elektrárny s nejvyšší účinností
od oficiálního distributora pro ČR Revital Group

Firma Solax Power, od jejího založení v roce 2003, klade důraz na vývoj a výzkum. Celkem společnost zaměstnává 130 inženýrů a 200 vývojářů, kteří pracují ve výzkumném centru o rozloze 240 000 m2 v napojení na univerzitu Zhejiang, která je známá jako „Silicon Valley Asie“.

 

Solax Power v současnosti na trh dodává jedno nebo třífázové hybridní střídače (X1-/X3-Hybrid) ve výkonech od 3 do 10 kw, přičemž lze propojit klidně i 10 střídačů do výkonných, průmyslových aplikací. Střídače vlastní EPS funkci (Backup), takže vám nehrozí tzv. „Black-Out, ani když je výpadek v síti.

 

Abyste maximálně využili uloženou energii ze soláru do baterií, střídač má asymetrický výstup a umí dodávat energii přesně tam, kde Váš spotřebič zrovna běží. Redakce portálu www.solarninovinky.cz má k dispozici data testu, kde zátěž na jedné fázi byla 2 kw a na ostatních fází bez odběru, což Solax X3 – Hybrid 10.0 pokryl na 95 % z baterek a soláru.

Německá poradenská společnost EuPD Research každoročně uděluje prestižní ocenění „Top Brand PV“ za kvalitu produktů ve fotovoltaickém průmyslu na základě průzkum mezi instalačními společnostmi v jednotlivých zemích. Společnost SolaX Power ji získala již třikrát v řadě od roku 2018 v kategorii fotovoltaický střídač.

Udělení prestižního ocenění Top Brand PV v roce 2020 na trzích v Itálii a Austrálii jasně zdůrazňuje kvalitu střídačů a postavení společnosti SolaX Power na trhu. Díky vysoké kvalitě produktů Solax Power nikdy předtím nebyl jednodušší využívat smysluplně fotovoltaiku jako zelenou energii budoucnosti.

Zdroj: https://www.solarninovinky.cz/

Popis systému a funkce

Technologie elektrárny se skládá ze 14-27 fotovoltaických panelů o výkonu 365 Wp, Solax hybridního invertorového měniče, monitoringu pomocí WIFI připojení, čtyřkvadrantního elektroměru DTSU-666, BMS,  bateriového úložiště Solax Triple Power o kapacitě  9 – 25, 2 kWh.

Bateriový systém pracuje v rozsahu 200-500 V (HV). Minimální počet baterií Li Ion, nebo LFP jsou dva kusy.
Dvojice baterií je řízena pomocí BMS (Battery Management System). Mezi největší výhody oproti ostatním modelům a výrobcům baterií jsou malé nároky na prostor, snadná instalace a bezpečný provoz, povedený design. Triple Power baterie patří v současnosti k absolutní špičce na světovém trhu.

Monitoring – Solax Hybrid Invertor, je vybaven WIFI rozhraním, které se připojí k Vaší Wifi domovní síti. Po stažení aplikace Solax monitoringu (iOS, Android, WEB) a registraci systému, máte komplexní přehled nad provozem elektrárny a celého domu. V přehledné aplikaci můžete monitorovat buď on-line, nebo uložená, naměřená data z historie zejména vyrobený výkon, spotřebovanou energii, stav baterii, spotřebovanou energii z distribuce. Vše je přehledně a graficky zobrazeno.

Ukázka monitoringu v telefonu

Aktuální instalace fotovoltaické hybridní elektrárny 5 kW, baterie Triple Power 9 kWh, Praha – Čimice
Fotovoltaická elektrárna rodinný dům Praha
Získáte garantovanou dotaci Zajistíme “na klíč” komplexní vyřízení dotace – ZELENÁ ÚSPORÁM.

V případě osvitu fotovoltaických panelů, je vyrobená elektrická energie primárně určena pro okamžitou, přímou spotřebu domácnosti. V případě nevyužití této energie, jsou přebytky přesměrovány na dobíjení vysokonapěťové baterie Solax Triple Power.

Jsme členem České Fotovoltaické Asociace

Popis funkce – Pokud je osvit solárních panelů, vyrobený výkon je primárně určen pro vlastní spotřebu domu.
V případě nevyužití aktuálně vyrobeného výkonu solárními panely, je proud poskytnut pro nabíjení vysokonapěťové baterie Solax Triple Power. Může nastat i situace, kdy je baterie dobitá na 100% a dům spotřebovává jen malou část energie. V takovém případě je stále možné vyrobenou energii prodávat do distribuční sítě.
Videoukázka funkce systémuZDE

Pokud nedochází k osvitu solárních panelů, dům čerpá energii
z vysokonapěťové baterie. V případě vyčerpání kapacity baterie, systém čerpá z distribuční sítě. Avšak cílem hybridní fotovoltaické elektrárny je, aby k čerpání z distribuční sítě co nejméně.

Jestliže provoz elektrárny ukáže dlouhodobě vyšší náročnost na čerpání elektrické energie z baterie, je možné bateriové úložiště Solax Triple Power rozšířit až do maximální celkové kapacity 25,2 kWh.

Fotovoltaické panely – Podle zvoleného výkonu elektrárny, se systém Revital SET 5 – 10 kW skládá ze 14 – 27 ks monochromatických solárních panelů s vysokou účinností o výkonu 365 Wp. Tyto námi dodávané panely mají silnou ochranou vrstvu proti UV záření a mechanickému poškození. Jsou určené do těch nejnáročnějších podmínek a jejich životnost je odhadována na více než 25. let Výrobce těchto panelů je na trhu více než 35. let a jedná se o významnou státní firmu.

Režim OFF-GRID ( EPS mód) – V případě výpadku distribuce elektrické energie, je možné systém nakonfigurovat tak, že méně náročné spotřebiče lze napájet z bateriového úložiště Solax Triple Power. Tato instalace vyžaduje další navazující elektroinstalační zapojení (stykač, jištění, atd.) V případě přerušení dodávky systém automaticky přepíná na tento režim OFF-GRID. Jakmile dojde k obnově dodávky proudu, opět automaticky přepíná do běžného provozu. Instalace této funkce vyžaduje o něco rozsáhlejší elektromontážní zásah (zvláštní rozvod, stykače a navazující elektroinstalace)

Součást dodávky

Fotovoltaické panely 365 Wp 5 kW 14 ks
10 kW 27 ks
Solax Hybrid X3   5 – 10 kW
HV Baterie T45 / T64 , LFP 2 ks
BMS 1 ks
Měřící elektroměr DTSU-666  Čtyřkvadrantní  elektroměr
Konstrukce pro panely  Součástí dodávky
Příslušenství elektroinstalace jističe, kabeláž, lišty, elektro-skříně, instalační materiál, atd., dle popisu
Legislativa a dotace projekt, revize, legislativa distribuce, dotace nová zelená úsporám

Technické údaje

Hmotnost 40 kg
Šířka 650 mm
Výška 453 mm
Hloubka 223 mm
Typ střídače Třífázový hybridní
Monitoring Android, iOS, WEB
MPP 200 – 1000 V
Baterie HV Triple Power Li Ion, LFP LiFePO4
Výkon AC 5 – 10 kW 5000 – 10000 W
Rozsah napětí baterie 200 – 500 V
OFF-GRID / EPS MÓD ANO, (doplňková montáž)
Euro účinnost 97,0%