1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Solax X3 hybird

Domácí solární elektrárny 5 -10 kW – Solax Power

Elektrárny s nejvyšší účinností
od oficiálního distributora pro ČR Revital Group

Firma Solax Power, od jejího založení v roce 2003, klade důraz na vývoj a výzkum. Celkem společnost zaměstnává 130 inženýrů a 200 vývojářů, kteří pracují ve výzkumném centru o rozloze 240 000 m2 v napojení na univerzitu Zhejiang, která je známá jako „Silicon Valley Asie“.

 

Solax Power v současnosti na trh dodává jedno nebo třífázové hybridní střídače (X1-/X3-Hybrid) ve výkonech od 3 do 10 kw, přičemž lze propojit klidně i 10 střídačů do výkonných, průmyslových aplikací. Střídače vlastní EPS funkci (Backup), takže vám nehrozí tzv. „Black-Out, ani když je výpadek v síti.

 

Abyste maximálně využili uloženou energii ze soláru do baterií, střídač má asymetrický výstup a umí dodávat energii přesně tam, kde Váš spotřebič zrovna běží. Redakce portálu www.solarninovinky.cz má k dispozici data testu, kde zátěž na jedné fázi byla 2 kw a na ostatních fází bez odběru, což Solax X3 – Hybrid 10.0 pokryl na 95 % z baterek a soláru.

Německá poradenská společnost EuPD Research každoročně uděluje prestižní ocenění „Top Brand PV“ za kvalitu produktů ve fotovoltaickém průmyslu na základě průzkum mezi instalačními společnostmi v jednotlivých zemích. Společnost SolaX Power ji získala již třikrát v řadě od roku 2018 v kategorii fotovoltaický střídač.

Udělení prestižního ocenění Top Brand PV v roce 2020 na trzích v Itálii a Austrálii jasně zdůrazňuje kvalitu střídačů a postavení společnosti SolaX Power na trhu. Díky vysoké kvalitě produktů Solax Power nikdy předtím nebyl jednodušší využívat smysluplně fotovoltaiku jako zelenou energii budoucnosti.

Zdroj: https://www.solarninovinky.cz/

Popis systému a funkce

Technologie elektrárny se skládá ze 14-27 fotovoltaických panelů o výkonu 365 Wp, Solax hybridního invertorového měniče, monitoringu pomocí WIFI připojení, čtyřkvadrantního elektroměru DTSU-666, BMS,  bateriového úložiště Solax Triple Power o kapacitě  9 – 25, 2 kWh.

Bateriový systém pracuje v rozsahu 200-500 V (HV). Minimální počet baterií Li Ion, nebo LFP jsou dva kusy.
Dvojice baterií je řízena pomocí BMS (Battery Management System). Mezi největší výhody oproti ostatním modelům a výrobcům baterií jsou malé nároky na prostor, snadná instalace a bezpečný provoz, povedený design. Triple Power baterie patří v současnosti k absolutní špičce na světovém trhu.

Monitoring – Solax Hybrid Invertor, je vybaven WIFI rozhraním, které se připojí k Vaší Wifi domovní síti. Po stažení aplikace Solax monitoringu (iOS, Android, WEB) a registraci systému, máte komplexní přehled nad provozem elektrárny a celého domu. V přehledné aplikaci můžete monitorovat buď on-line, nebo uložená, naměřená data z historie zejména vyrobený výkon, spotřebovanou energii, stav baterii, spotřebovanou energii z distribuce. Vše je přehledně a graficky zobrazeno.

Ukázka monitoringu v telefonu

Aktuální instalace fotovoltaické hybridní elektrárny 5 kW, baterie Triple Power 9 kWh, Praha – Čimice
Fotovoltaická elektrárna rodinný dům Praha
Získáte garantovanou dotaci Zajistíme “na klíč” komplexní vyřízení dotace – ZELENÁ ÚSPORÁM.

V případě osvitu fotovoltaických panelů, je vyrobená elektrická energie primárně určena pro okamžitou, přímou spotřebu domácnosti. V případě nevyužití této energie, jsou přebytky přesměrovány na dobíjení vysokonapěťové baterie Solax Triple Power.

Jsme členem České Fotovoltaické Asociace

Popis funkce – Pokud je osvit solárních panelů, vyrobený výkon je primárně určen pro vlastní spotřebu domu.
V případě nevyužití aktuálně vyrobeného výkonu solárními panely, je proud poskytnut pro nabíjení vysokonapěťové baterie Solax Triple Power. Může nastat i situace, kdy je baterie dobitá na 100% a dům spotřebovává jen malou část energie. V takovém případě je stále možné vyrobenou energii prodávat do distribuční sítě.
Videoukázka funkce systémuZDE

Pokud nedochází k osvitu solárních panelů, dům čerpá energii
z vysokonapěťové baterie. V případě vyčerpání kapacity baterie, systém čerpá z distribuční sítě. Avšak cílem hybridní fotovoltaické elektrárny je, aby k čerpání z distribuční sítě co nejméně.

Jestliže provoz elektrárny ukáže dlouhodobě vyšší náročnost na čerpání elektrické energie z baterie, je možné bateriové úložiště Solax Triple Power rozšířit až do maximální celkové kapacity 25,2 kWh.

Fotovoltaické panely – Podle zvoleného výkonu elektrárny, se systém Revital SET 5 – 10 kW skládá ze 14 – 27 ks monochromatických solárních panelů s vysokou účinností o výkonu 365 Wp. Tyto námi dodávané panely mají silnou ochranou vrstvu proti UV záření a mechanickému poškození. Jsou určené do těch nejnáročnějších podmínek a jejich životnost je odhadována na více než 25. let Výrobce těchto panelů je na trhu více než 35. let a jedná se o významnou státní firmu.

Režim OFF-GRID ( EPS mód) – V případě výpadku distribuce elektrické energie, je možné systém nakonfigurovat tak, že méně náročné spotřebiče lze napájet z bateriového úložiště Solax Triple Power. Tato instalace vyžaduje další navazující elektroinstalační zapojení (stykač, jištění, atd.) V případě přerušení dodávky systém automaticky přepíná na tento režim OFF-GRID. Jakmile dojde k obnově dodávky proudu, opět automaticky přepíná do běžného provozu. Instalace této funkce vyžaduje o něco rozsáhlejší elektromontážní zásah (zvláštní rozvod, stykače a navazující elektroinstalace)

Součást dodávky

Fotovoltaické panely 365 Wp5 kW 14 ks
10 kW 27 ks
Solax Hybrid X3  5 – 10 kW
HV Baterie T45 / T64 , LFP2 ks
BMS1 ks
Měřící elektroměr DTSU-666 Čtyřkvadrantní  elektroměr
Konstrukce pro panely Součástí dodávky
Příslušenství elektroinstalacejističe, kabeláž, lišty, elektro-skříně, instalační materiál, atd., dle popisu
Legislativa a dotaceprojekt, revize, legislativa distribuce, dotace nová zelená úsporám

Technické údaje

Hmotnost40 kg
Šířka650 mm
Výška453 mm
Hloubka223 mm
Typ střídačeTřífázový hybridní
MonitoringAndroid, iOS, WEB
MPP200 – 1000 V
Baterie HVTriple Power Li Ion, LFP LiFePO4
Výkon AC 5 – 10 kW5000 – 10000 W
Rozsah napětí baterie200 – 500 V
OFF-GRID / EPS MÓDANO, (doplňková montáž)
Euro účinnost97,0%