1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Podpora pro obnovitelné zdroje uváděné do provozu od počátku roku 2022 a záruky původu

Novela zákona o podporovaných zdrojích energie přináší nové způsoby podpory obnovitelných zdrojů energie. Zároveň reformuje systém vydávání záruk původu vyrobené elektřiny a rozšiřuje je na další zdroje.

Aukční a zelené bonusy – to jsou dvě formy provozní podpory, které zákon předpokládá pro zdroje uváděné do provozu po roce 2021. Pro které zdroje a za jakých podmínek lze novou podporu získat?

Na rozdíl od tzv. investiční podpory, která představuje výplatu jednorázového příspěvku poskytnutého zpravidla po realizaci výrobny, je nově zaváděná provozní podpora vždy příplatkem k tržní ceně elektřiny (bonusem) inkasovaným za každou vyrobenou kWh po celou dobu životnosti výrobny.

Novela zavádí dva druhy bonusů: zelené bonusy a aukční bonusy. Liší se způsobem, jak je může vlastník výrobny získat. Zelený bonus získá výrobce automaticky, pokud uvede do provozu novou výrobnu, na kterou se podpora vztahuje. Naproti tomu aukční bonus je výsledkem nabídkového soutěžního řízení, v němž žadatelé o podporu soutěží, kdo potřebuje k ziskovému provozu výrobny nižší podporu.

Celý článek zde…

Zdroj: tzb-info.cz