1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Na Kongresovém centru vzniká velká solární elektrárna. Budově ušetří miliony korun ročně

Na Kongresovém centru Praha probíhá výstavba největší fotovoltaické elektrárny umístěné v širším centru hlavního města. Na ploše o velikosti fotbalového hřiště tam bude na jaře příštího roku vyrábět elektřinu ze slunečních paprsků na 2080 solárních panelů. Každý rok mají kongresovému centru uspořit na elektřině 5,5 milionu korun, a to i přesto, že pokryjí jen desetinu spotřeby této obří budovy.

Fotovoltaika je jen jedním ze způsobů energetických úspor, kterými chce akciová společnost vlastněná ministerstvem financí a hlavním městem Praha významně snížit své výdaje na energie.

O snížení energetické náročnosti objektu se snaží vedení kongresového centra už od roku 2016.
Díky modernizaci vytápění, vzduchotechniky, osvětlení a kogeneraci za 135 milionů korun se zde jen letos podařilo snížit náklady na energii přepočteno na současné vysoké ceny o 50 milionů korun. Celková garantovaná úspora za 10 let existence projektu dosáhne nejméně 235 milionů korun a sníží spotřebu o 30 procent.

Článek pokračuje zde…

Zdroj: byznys.hn.cz