1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Dotace na fotovoltaiku z Nové zelené úsporám od roku 2021: rodinné domy

Získání dotace na fotovoltaiku z Nové zelené úsporám je od října 2021 jednodušší a výhodnější než dřív. Přináší také několik novinek, třeba podporu ostrovních elektráren. Jaké jsou nové podmínky pro fotovoltaiku?

V říjnu 2021 byly vydány nové podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám, které by měly platit do roku 2025. V oblasti fotovoltaiky přinesly zjednodušení, zpřehlednění a především navýšení maximální výše podpory.

Podmínky pro přidělování dotací jsou rozděleny do oblastí, kapitol, podle předmětu podpory. Na pořízení fotovoltaiky se vztahují podoblasti podpory C.2 (příprava teplé vody) a C.3 (fotovoltaické systémy). Pokud má být fotovoltaika součástí novostavby, záleží, zda je uvedena v tzv. průkazu energetické náročnosti budovy (PENB). Pokud ano, nelze žádat o samostatnou dotaci na instalaci fotovoltaiky, je zahrnuta v podpoře na výstavbu nízkoenergetického nebo pasivního domu v podoblasti B.

Článek pokračuje zde…