1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Česká firma vyvíjí v Chile elektrárnu na zelený vodík

Skupina Solek českého podnikatele Zdeňka Sobotky uzavřela s chilským přístavem Puerto San Antonio dohodu o vývoji elektrárny na zelený vodík. Solek se specializuje na solární investice v zahraničí, největší projekty má v Chile.

Největší chilský přístav Puerto San Antonio se snaží snížit svou uhlíkovou stopu. Jedním z nástrojů se má stát velká solární elektrárna doplněná větrníky a produkcí vodíku, na jejíž přípravě se podílí skupina Solek českého byznysmena Zdeňka Sobotky.

Základem komplexu má být solární elektrárna Leyda o výkonu 96 MWp, umístěná 22 kilometrů od Puerta San Antonio, kterou Solek projekčně zajišťuje a která bude připravena ke stavbě v půli příštího roku. Česká firma nyní v lokalitě sleduje příležitosti ke stavbě větrných parků, jež mají v kombinaci se soláry zajistit přístavu stabilní dodávku elektřiny. Elektrárny doplní elektrolyzér na výrobu „zeleného“ vodíku.

Článek pokračuje zde…

zdroj: seznamzpravy.cz