1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Domácí solární elektrárnu je možno objednat i samostatně jako montážní SET. Dále je možno objednat jednotlivé komponenty SETu jako jsou Hybridní invertor, solární panely(325/365Wp), konstrukce k solárním panelům, vysokonapěťové batrie Solax Triple Power (4,5kWh a 6,3kWh). Domácí solární elektrárnu lze též objednat včetně montáže.

Revital HV, SET 1 – 5 Kw

Popis systému a funkce

Systém elektrárny se skládá ze 14 ti fotovoltaických panelů o výkonu 365 Wp, Solax hybridního invertorového měniče, WIFI připojení, digitální měřiče spotřeby DTSU-666, bateriového úložiště Solax Triple Power o kapacitě 9 kWh, spojovacího materiálu a příslušenství k montáži. Kapacitu baterie Triple Power lze navyšovat až do 18 kWh (max. počet 4 ks).

Systém je navržen ve vysokonapěťovém režimu v rozmezí 200V-500V na jednom vstupu-stringu.

Vysokonapěťový režim je výrazně efektivnější oproti dosud užívaným systémům, kterých je doposud na trhu většina. U tohoto systému dochází k menším ztrátám při transformaci stejnosměrného napětí (DC) z panelů do rozvodu domu (AC) a dobíjení baterie (DC).
Tento systém zaručuje mnohonásobně vyšší životnost invertoru i baterie.
V České republice jsme tento model nainstalovaly v obci Chudoslavice nedaleko Litoměřic a v provozu jsme vyzkoušeli jeho způsobilost v našich zeměpisných šířkách. Výsledkem je bezchybná funkčnost i v provozních podmínkách kdy není zaručen přímý sluneční osvit.
V meziročním srovnání je systém schopen bezpečně a prokazatelně snížit náklady až o 80%. Pro použití v kombinaci s vytápěním, je vhodné použít tepelné čerpadla RHP, která vyrábíme a dovážíme do ČR o výkonech 9-22 kW v základním provedení. Při užití této kombinace činní roční úspora na el. energii, vytápění prokazatelně 80%.
K montáži a připojení k distribuční síti je třeba pouze podat „žádost o změnu smlouvy“ distributorovi a doplnit ji o několik nenáročných dokumentů.

Připojení probíhá zcela jednoduše a je nárokové.

Monitoring – Solax Hybrid Invertor, je vybaven WIFI rozhraním, které se připojí k Vaší Wifi domovní síti. Po stažení aplikace Solax monitoringu (iOS, Android, WEB) a registraci systému, máte komplexní přehled nad provozem elektrárny a celého domu. V přehledné aplikaci můžete monitorovat buď on-line, nebo uložená, naměřená data z historie zejména vyrobený výkon, spotřebovanou energii, stav baterii, spotřebovanou energii z distribuce. Vše je přehledně a graficky zobrazeno.

Ukázky monitoringu v aplikaci telefonu:

Získáte garantovanou dotaci Zajistíme „na klíč“ komplexní vyřízení dotace – ZELENÁ ÚSPORÁM.

Součást dodávky a technické parametry

Fotovoltaický střídač Solax X3-Hybrid-5.0T (3-fázový beztransformátorový střídač s výkonem 5 kW)
2x MPP tracker, WiFi

HV- Vysokonapěťová Baterie Solax Triple Power T45 (4,5kwh)

Jsme členem České Fotovoltaické Asociace

Popis funkce – Pokud je osvit solárních panelů, vyrobený výkon je primárně určen pro vlastní spotřebu domu. 
V případě nevyužití aktuálně vyrobeného výkonu solárními panely, je proud poskytnut pro nabíjení vysokonapěťové baterie Solax Triple Power. Může nastat i situace, kdy je baterie dobitá na 100% a dům spotřebovává jen malou část energie. V takovém případě je stále možné vyrobenou energii prodávat do distribuční sítě.
Videoukázka funkce systémuZDE

Pokud nedochází k osvitu solárních panelů, dům čerpá energii
z vysokonapěťové baterie. V případě vyčerpání kapacity baterie, systém čerpá z distribuční sítě. Avšak cílem hybridní fotovoltaické elektrárny je, aby k čerpání z distribuční sítě co nejméně.

Jestliže provoz elektrárny ukáže dlouhodobě vyšší náročnost na čerpání elektrické energie z baterie, je možné bateriové úložiště Solax Triple Power až zdvojnásobit. Pro příklad baterie T63 je tato celková kapacita 18,9 kWh.
V případě nejvyšší náročnosti na uchování vyrobené energie (až 100Kwh), lze zvolit jiný typ vysokonapěťových baterii. Tady je však důležité zvážit dobu a možnosti osvitů, výkon fotovoltaických panelů a celkovou návratnost elektrárny.

Fotovoltaické panely – Podle zvoleného výkonu elektrárny, se systém Revital SET 1-3 skládá z 20-30 ks polychromatických solárních panelů s vysokou účinností a výkonem 320 Wp. Tyto námi dodávané panely mají silnou ochranou vrstvu proti UV záření a mechanickému poškození. Jsou určené do těch nejnáročnějších podmínek a jejich životnost je odhadována na více než 20. let Výrobce těchto panelů je na trhu více než 35. let a jedná se o významnou státní firmu.

Režim OFF-GRID – V případě výpadku distribuce elektrické energie, je možné systém nakonfigurovat tak, že méně náročné spotřebiče lze napájet z bateriového úložiště Solax Triple Power. Tato instalace vyžaduje další navazující elektroinstalační zapojení (stykač, jištění, atd.) V případě přerušení dodávky systém automaticky přepíná na tento režim OFF-GRID. Jakmile dojde k obnově dodávky proudu, opět automaticky přepíná do běžného provozu. Instalace této funkce vyžaduje o něco rozsáhlejší elektromontážní zásah (zvláštní rozvod, stykače a navazující elektroinstalace)

PV Panel 320 Wp 20 Panelů
Solax Hybrid 5.0.D-E 1X
HV Baterie T451X (4,5 kWh)
Měřící elektroměr DTSU 666 1X
Konstrukce PV panely Součástí dodávky
Příslušenství elektroinstalace(jističe, kabeláž, lišty, elektro-skříně, instalační materiál, atd., dle popisu)
Legislativa a dotaceMěření impedanční smyčky, projekt, revize, legislativa distribuce/zelená úsporám
Hmotnost40 kg
Šířka650 mm
Výška453 mm
Hloubka223 mm
Typ střídačetřífázový, hybridní
Nouzový / OFF-GRID režimano
MPP230-800 V / DC
KrytíIP65 (venkovní i vnitřní použití)
Výkon AC5000 W
Max. vstupní výkon (panely)6000 Wp
Max. vstupní napětí1000 V
Euro účinnost97,0%

Potřebujete poradit?

Nenašli jste odpověď v naší poradně?

Zanechte nám své telefonní číslo a zavoláme vám.

  GDPR - Ochrana os. údajů

  Nabízíme kompletní servis

  Díky našim dlouhodobým zkušenostem v energetice jako takové, nabízíme komplexní poradenství v oblasti využití a úspor energií jak pro domácnosti tak i podniky.
  Vyhodnotíme nejefektivnější řešení hospodaření, výroby a úspor. Máme bohaté zkušenosti ve stavebnictví. Disponujeme kvalitním týmem lidí i technickým zázemím.

  Díky našim dlouhodobým zkušenostem v energetice jako takové, nabízíme komplexní poradenství v oblasti využití a úspor energií jak pro domácnosti tak i podniky.
  Vyhodnotíme nejefektivnější řešení hospodaření, výroby a úspor. Máme bohaté zkušenosti ve stavebnictví. Disponujeme kvalitním týmem lidí i technickým zázemím.

  Naše firma disponuje několika montážními týmy zkušených a odborných pracovníků, ale také spolupracujeme formou subdodavatelství v případě velkých realizací (průmyslové elektrárny). Montáže probíhají převážně v české republice, ale také slovensku i rakousku.

  Obsah accordion

  Zajistíme komplexní vyhodnocení stávajícího solárního systému (energetický audit) a na základě toho, navrhneme jeho případné rozšíření, renovaci solárních panelů, nebo možnou nástavbu systému.

  S vývojem ve fotovoltaickém oboru jsou dnes starší systémy panelů i solárních měničů o několik generací překonány. V oblasti aktuálních solárních trendů se náš tým pracovníků orientuje. Pravidelně navštěvujeme veletrhy v nejrůznějších částech světa a úzce kooperujeme s výrobci zejména v Číně, Taiwanu a Jižní Korei.

  Zajišťujeme záruční i pozáruční servis na námi instalovaných zařízeních. Našim zákazníkům jsme trvale k dispozici a po domluvě jsme připraveni operativně řešit záruční i pozáruční servis.

  Vzhledem k technickým možnostem vzdálené diagnostiky zařízení, dokážeme již v prvotní situaci určit o jaký problém, závadu se jedná.
  Úzce spolupracujeme s výrobcem zařízení, který se s námi podílí na záruční i pozáruční vzdálené diagnostice.
  Po předchozí domluvě, provádíme našim zákazníkům pravidelnou revizi solárního systému, případnou údržbu a diagnostiku.

  Nezávazná poptávka

   jsem firma / živnostníkjsem koncový zákazník

   GDPR - Ochrana os. údajů