1. Solární elektrárny

  Zaměření je směřováno na rodinné domy a menší bytové stavby v oblasti přímé realizace HOME hybridního energetického solárního systému...

 2. Tepelná čerpadla

  Nabízíme a provádíme instalaci a montáž tepelných čerpadel, systému vzduch-voda, zn. která jsou vhodná do rodinných domů, novostaveb...

 3. Jak na to...

  krok za krokem... vás provedeme celou realizací.

 4. Potřebujete poradit?

  Tepelná Čerpadla:
  Solární Elektrárny:
  +420 777 711 244

Menu Zavřeno

Domácí solární elektrárnu je možno objednat i samostatně jako montážní SET. Dále je možno objednat jednotlivé komponenty SETu jako jsou Hybridní invertor, solární panely(325/365Wp), konstrukce k solárním panelům, vysokonapěťové batrie Solax Triple Power (4,5kWh a 6,3kWh). Domácí solární elektrárnu lze též objednat včetně montáže.

Revital HV, SET 1 – 5Kw

Popis systému a funkce

Systém elektrárny se skládá ze 14ti fotovoltaických panelů o výkonu 365Wp, Solax hybridního invertorového měniče, WIFI připojení, digitální měřiče spotřeby DTSU-666, bateriového úložiště Solax Triple Power o kapacitě 9kWh, spojovacího materiálu a příslušenství k montáži. Kapacitu baterie Triple Power lze navyšovat až do 18kWh (max. počet 4ks).

Systém je navržen ve vysokonapěťovém režimu v rozmezí 200V-500V na jednom vstupu-stringu.

Vysokonapěťový režim je výrazně efektivnější oproti dosud uživaným systémům, kterých je doposud na trhu většina. U tohoto systému dochází k menším ztrátám při transformaci stejnosměrného napětí (DC) z panalů do rozvodu domu (AC) a dobíjení baterie (DC).
Tento systém zaručuje mnohonásobně vyšší životnost invertoru i baterie.
V České republice jsme tento model nainstalovaly v obci Chudoslavice nedaleko Litoměřic a v provozu jsme vyzkoušeli jeho způsobylost v našich zeměpisných šířkách. Výsledkem je bezchybná funkčnost i v provozních podmínkách kdy není zaručen přímý sluneční osvit.
V meziročním srovnání je systém schopen bezpečně a prokazatelně snížit náklady až o 80%. Pro použití v kombinaci s vytápěním, je vhodné použít tepelné čerpadla RHP, která vyrábíme a dovážíme do ČR o výkonech 9-22kW v základním provedení. Při užití této kombinace činní roční úspora na el. energii, vytápění prokazatelně 80%.
K montáži a připojení k distribuční síti je třeba pouze podat “žádost o změnu smlouvy” distributorovi a doplnit ji o několik nenáročných dokumentů.

Připojení probýhá zcela jednoduše a je nárokové.

Monitoring – Solax Hybrid Invertor, je vybaven WIFI rozhraním, které se připojí k Vaší Wifi domovní síti. Po stažení aplikace Solax monitoringu (iOS, Android, WEB) a registraci systému, máte komplexní přehled nad provozem elektrárny a celého domu. V přehledné aplikaci můžete monitorovat buď on-line, nebo uložená, naměřená data z historie zejména vyrobený výkon, spotřebovanou energii, stav baterii, spotřebovanou energii z distribuce. Vše je přehledně a graficky zobrazeno.

Ukázky monitoringu v aplikaci telefonu:

Získáte garantovanou dotaci Zajistíme “na klíč” komplexní vyřízení dotace – ZELENÁ ÚSPORÁM.
V případě osvitu fotovoltaických panelů, je vyrobená elektrická energie primárně určena pro okamžitou spotřebu domácnosti. V případě nevyužití této energie, jsou přebytky přesměrovány na dobíjení vysokonapěťové baterie Solax Triple Power.

Elektrárna nevyrábí. Nyní je domácnost  napájena z vysokonapěťové baterie Solax Triple Power s příslušnou kapacitou. Pokud dojde k vybití baterie, systém invertoru přesměruje spotřebu z distribuční sítě.

Systém domácí elektrárny Revital SET 1-3, lze nastavit do režimu
OFF-GRID (také nazýváno jako ostrovní systém).
Toto zapojení umožňuje v případě výpadku distribuční sítě napájet dům z bateriového úložiště Solax
Triple Power.
V tomto režimu je však možné napájet jen spotřebiče s nižším příkonem, nebo předem definovaný rozvod domu. V tomto režimu nelze zcela nahradit celkovou, energetickou spotřebu domu.

Součást dodávky a technické parametry

Fotovoltaický střídač Solax X3-Hybrid-5.0T (3-fázový beztransformátorový střídač s výkonem 5 kW)
2x MPP tracker, WiFi

HV- Vysokonapěťová Baterie Solax Triple Power T45 (4,5kwh)

STANDARD 45/5kW STANDARD 45/10kW PREMIUM 45/10kW TOP 63/10kW
X3-Hybrid-10.0-D-E
X3-Hybrid-10.0-D-E
X3-Hybrid-10.0-D-E
X3-Hybrid-10.0-D-E
365Wp mono solar panels
365Wp mono solar panels
365Wp mono solar panels
365Wp mono solar panels
Master Box
Master Box
X3-EPS BOX
X3-EPS BOX
Pocket Wifi V2.0
Pocket Wifi V2.0
Master Box
Master Box
Power Meter
Power Meter
Pocket Wifi V2.0
Pocket Wifi V2.0
2x Triple power T45
2x Triple power T45
Power Meter
Power Meter
2x Triple power T45
2x Triple power T63
333900,-
437900,-
452900,-
487900,-
Bez DPH
Bez DPH
Bez DPH
Bez DPH
Dotace 155000,-
Dotace 155000,-
Dotace 155000,-
Dotace 155000,-

Jsme členem České Fotovoltaické Asociace

Popis funkce – Pokud je osvit solárních panelů, vyrobený výkon je primárně určen pro vlastní spotřebu domu. 
V případě nevyužití aktuálně vyrobeného výkonu solárními panely, je proud poskytnut pro nabíjení vysokonapěťové baterie Solax Triple Power. Může nastat i situace, kdy je baterie dobitá na 100% a dům spotřebovává jen malou část energie. V takovém případě je stále možné vyrobenou energii prodávat do distribuční sítě.
Videoukázka funkce systémuZDE

Pokud nedochází k osvitu solárních panelů, dům čerpá energii
z vysokonapěťové baterie. V případě vyčerpání kapacity baterie, systém čerpá z distribuční sítě. Avšak cílem hybridní fotovoltaické elektrárny je, aby k čerpání z distribuční sítě co nejméně.

Jestliže provoz elektrárny ukáže dlouhodobě vyšší náročnost na čerpání elektrické energie z baterie, je možné bateriové úložiště Solax Triple Power až zdvojnásobit. Pro příklad baterie T63 je tato celková kapacita 18,9Kwh.
V případě nejvyšší náročnosti na uchování vyrobené energie (až 100Kwh), lze zvolit jiný typ vysokonapěťových baterii. Tady je však důležité zvážit dobu a možnosti osvitů, výkon fotovoltaických panelů a celkovou návratnost elektrárny.

Fotovoltaické panely – Podle zvoleného výkonu elektrárny, se systém Revital SET 1-3 skládá z 20-30ks polychromatických solárních panelů s vysokou účinností a výkonem 320W. Tyto námi dodávané panely mají silnou ochranou vrstvu proti UV záření a mechanickému poškození. Jsou určené do těch nejnáročnějších podmínek a jejich životnost je odhadována na více než 20. let Výrobce těchto panelů je na trhu více než 35. let a jedná se o významnou státní firmu.

Režim OFF-GRID – V případě výpadku distribuce elektrické energie, je možné systém nakonfigurovat tak, že méně náročné spotřebiče lze napájet z bateriového úložiště Solax Triple Power. Tato instalace vyžaduje další navazující elektroinstalační zapojení (stykač, jištění, atd.) V případě přerušení dodávky systém automaticky přepíná na tento režim OFF-GRID. Jakmile dojde k obnově dodávky proudu, opět automaticky přepíná do běžného provozu. Instalace této funkce vyžaduje o něco rozsáhlejší elektromontážní zásah (zvláštní rozvod, stykače a navazující elektroinstalace)

PV Panel 320W 20 Panelů
Solax Hybrid 5.0.D-E 1X
HV Baterie T451X (4,5kwh)
Měřící elektroměr DTSU 666 1X
Konstrukce PV panely Součástí dodávky
Příslušenství elektroinstalace(jističe, kabeláž, lišty, elektro-skříně, instalační materiál, atd., dle popisu)
Legislativa a dotaceMěření impedanční smyčky, projekt, revize, legislativa distribuce/zelená úsporám
Hmotnost40 kg
Šířka650 mm
Výška453 mm
Hloubka223 mm
Typ střídačetřífázový, hybridní
Nouzový / OFF-GRID režimano
MPP230-800 V / DC
KrytíIP65 (venkovní i vnitřní použití)
Výkon AC5000 W
Max. vstupní výkon (panely)6000 Wp
Max. vstupní napětí1000 V
Euro účinnost97,0%

Potřebujete poradit?

Nenašli jste odpověď v naší poradně?

Zanechte nám své telefonní číslo a zavoláme vám.

Nabízíme kompletní servis

Díky našim dlouhodobým zkušenostem v energetice jako takové, nabízíme komplexní poradenství v oblasti využití a úspor energií jak pro domácnosti tak i podniky.
Vyhodnotíme nejefektivnější řešení hospodaření, výroby a úspor. Máme bohaté zkušenosti ve stavebnictví. Disponujeme kvalitním týmem lidí i technickým zázemím.

Díky našim dlouhodobým zkušenostem v energetice jako takové, nabízíme komplexní poradenství v oblasti využití a úspor energií jak pro domácnosti tak i podniky.
Vyhodnotíme nejefektivnější řešení hospodaření, výroby a úspor. Máme bohaté zkušenosti ve stavebnictví. Disponujeme kvalitním týmem lidí i technickým zázemím.

Naše firma disponuje několika montážními týmy zkušených a odborných pracovníků, ale také spolupracujeme formou subdodavatelství v případě velkých realizací (průmyslové elektrárny). Montáže probíhají převážně v české republice, ale také slovensku i rakousku.

Obsah accordion

Zajistíme komplexní vyhodnocení stávajícího solárního systému (energetický audit) a na základě toho, navrhneme jeho případné rozšíření, renovaci solárních panelů, nebo možnou nástavbu systému.

S vývojem ve fotovoltaickém oboru jsou dnes starší systémy panelů i solárních měničů o několik generací překonány. V oblasti aktuálních solárních trendů se náš tým pracovníků orientuje. Pravidelně navštěvujeme veletrhy v nejrůznějších částech světa a úzce kooperujeme s výrobci zejména v Číně, Taiwanu a Jižní Korei.

Zajišťujeme záruční i pozáruční servis na námi instalovaných zařízeních. Našim zákazníkům jsme trvale k dispozici a po domluvě jsme připraveni operativně řešit záruční i pozáruční servis.

Vzhledem k technickým možnostem vzdálené diagnostiky zařízení, dokážeme již v prvotní situaci určit o jaký problém, závadu se jedná.
Úzce spolupracujeme s výrobcem zařízení, který se s námi podílí na záruční i pozáruční vzdálené diagnostice.
Po předchozí domluvě, provádíme našim zákazníkům pravidelnou revizi solárního systému, případnou údržbu a diagnostiku.

Nezávazná poptávka

jsem firma / živnostníkjsem koncový zákazník